2-3 latki
W odpowiedzi na Państwa potrzeby, zostały utworzone dodatkowe miejsca w programie
opieka dzienna nad dziećmi w wieku od 2 do lat 3.
Nasze usługi na terenie Wrocławia realizujemy od roku 2004. Nasz zespół tworzą ludzie z pasją, a przede wszystkim z wieloletnim doświadczeniem. Stale poszukujemy nowej wiedzę podążając za potrzebami naszych podopiecznych. Zapewniamy przyjazną atmosferę, bezpieczeństwo emocjonalne, troskę i szacunek.
℘ Obecnie brak wolnych miejsc. Zapraszamy do zapisów na rok szkolny 2021/22
Czesne: 1250 zł
Wyżywienie: wg. diety
- normalna – 14 zł
- bezmleczna -14 zł
- bezglutenowa -20 zł
℘ Czesne obejmuje zajęcia uwzględniające potrzeby i możliwości psychofizyczne dzieci na ich wiek rozwojowy.
- zajęcia logopedyczne,
- gimnastyka ogólnorozwojowa,
- muzykoterapia integralna,
- rytmika,
- zajęcia plastyczne,
- język angielski – (native speaker)
℘ Zapewniamy możliwość badań przesiewowych i konsultacji u naszymi specjalistami:
- logopeda,
- terapeuta słuchu,
- optometrysta,
- fizjoterapeuta/SI/Bobath
- muzykoterapeuta,
- pedagog specjalny.
℘ Wszystko ma swój początek – rozwój i edukacja
Odpowiedzialność za rozwój dziecka, biorą na siebie rodzice oraz wszyscy podejmujący współpracę z dzieckiem i jego rodziną. Dotyczy to każdego etapu edukacji, a w przypadku rodziców całego życia.
By móc się rozwijać i akceptować otoczenie, człowiek musi się czuć bezpiecznie, bezpieczeństwo jest niezbędne każdemu z nas.
Kiedy staną Państwo u progu naszych drzwi, do procesu wspomagającego rozwój Państwa dziecka, dołączymy również MY: nauczyciele, pedagodzy, specjaliści i inni ważni członkowie naszej Załogi. Będzie to początek kilkuletniej podróży, którą będziemy nawigować, otaczając Państwa dziecko wieloobszarowym wachlarzem działań edukacyjnych i wychowawczych
℘ Od czego zależy progres rozwojowy?
Rozwój dziecka uwarunkowany jest szeregiem czynników pochodzenia wewnętrznego
i zewnętrznego. Na szczególną uwagę zasługują:
- czynniki genetyczne,
- środowisko rodzinne,
- środowisko rówieśnicze,
- dostarczane bodźce z otoczenia,
- dieta,
- indywidualny potencjał poznawczy,
- indywidualne uwarunkowania psychofizyczne
- poziom integracji sensorycznej dziecka
oraz
- edukacja w poczuciu bezpieczeństwa,
- poziom wiedzy i doświadczeń zawodowych nauczycieli,
- umiejętny dobór form i metod pracy,
- odpowiedni dobór systemów motywacyjnych,
- jakość relacji pomiędzy środowiskiem rodzinnym, a nauczycielami i opiekunami
Świadomość wpływu wskazanych czynników na postępy i dynamikę rozwojową Państwa dziecka, pozwoli na lepsze zrozumienie indywidualnego zegara neurologicznego naszych milusińskich oraz łatwiejsze dążenie do kolejnych kamieni milowych w jego rozwoju.
Podczas edukacji kładziemy nacisk na mocne strony dziecka, zainteresowania, spontaniczne, swobodne aktywności.
Uważnie obserwujemy przebieg procesów integracji sensorycznej, które od najmłodszych lat są fundamentem do wykształcenia w przyszłości przez Państwa dziecko umiejętności pisania, czytania, dobrej jakości pisma.
℘ Teraźniejszość, a przyszłość edukacyjna
Od najmłodszych lat budujemy fundament pod edukacja szkolną. Jeśli przed pójściem do szkoły pojawiają się u dziecka, na etapach integracji “luki” lub nieprawidłowości rozwojowe, zostaną przeniesione na okres szkolny i późniejsze życie.
Dzięki działaniom realizowanym przez nasz zespół pedagogiczny, Państwa dziecko wykorzysta w pełni własny potencjał rozwojowy.
Zapewniamy dziecku możliwość zabawy i odpowiednie środowisko, które będzie prawidłowo monitorować następujące po sobie etapy rozwojowe oraz dynamikę nabywania umiejętności oczekiwanych dla wieku życia dziecka i jego rzeczywistych możliwości.
Dbamy o odpowiedni poziom doświadczeń sensorycznych, społecznych, poznawczych, spontanicznej zabawy oraz przyglądamy się wydajności najważniejszych zmysłów, w codziennym funkcjonowaniu dzieci.
WZROK I SŁUCH
WZROK
Dobre widzenie jest podstawowym elementem prawidłowego rozwoju dzieci. Wzrok jest głównym zmysłem biorących udział w procesie edukacyjnym dosarcza 80 -85% informacji z otoczenia.
W niedalekiej przyszłości pojawią się nowe oczekiwania edukacyjne, kierowane do dzieci przez szkołę. Aby się do niej odpowiednio przygotować, należy zapewnić dziecku możliwość ekspoloracji otoczenia, podążać za sferą jego najbliższego rozwoju i dbać o możliwość doświadczeń wzrokowych i słuchowych. Oba zmysły bezpośrednio wpływają na sukcesy rozwojowe i edukacyjne dzieci.
Dzieje się tak dlatego, że do nauki pisania i czytania niezbędne są 2 komponenty: wzrok i słuch.
Zaburzenia wzrokowe powodują u dzieci poważne trudności w opanowaniu umiejętności matematycznych, w nabywaniu wiedzy z geografii, historii, w szczególności w posługiwaniu się mapą, w zapamiętywaniu dat, szerokości geograficznych.
Prawidłowo działający układ wzrokowy i słuchowy są jednymi z kluczowych elementów naszego bezpieczeństwa w życiu, w domu, w przedszkolu, w szkole, na placu zabaw, na ulicy, w sklepie itp.
Na rozwój wzroku największy wpływ ma doświadczenie, a natura przeznaczyła dla analizowania informacji wzrokowych najwięcej miejsca w korze mózgowej.
Wzrok jest dobrym prognostykiem rozwoju umysłowego. Podczas edukacji przedszkolnej często spotykamy trudności w pracy analizatora wzrokowego, takie jak:
- zaburzenia wodzenia,
- zaburzenia akomodacji,
- konwergencji,
- widzenia obuocznego itp.
℘ Wzrok umożliwia dziecku:
- wizualne poznawania otaczającego świata
- ułatwia orientację w przestrzeni
- wpływa na naukę
- pozwala określić precyzyjnie odległość
- umożliwia integrację wzrokowo-motoryczną, percepcję wzrokową
SŁUCH
W obecnych czasach wśród dzieci rozpoczynających uczęszczanie do przedszkola, bardzo często spotykamy trudność SŁUCHANIA w odróżnieniu od „SŁYSZENIA”.
Niewłaściwie rozwinięta zdolność różnicowania słuchowego spowolni proces nabywania umiejętności komunikacyjnych, rozumienia poleceń podczas realizacji pierwszych zadań przedszkolnych, a następnie czytania i pisania.
Dojrzewanie narządu wzroku i słuchu oraz dróg nerwowych, ośrodków słyszenia, nie może przebiegać prawidłowo bez dostępu bodźców akustycznych i wzrokowych.
℘ Dzięki narządowi słuchu dziecko:
- rozwija mowę
- reaguje w porę na otaczające go niebezpieczeństwa
- rozróżnia dźwięki
- nawiązuje kontakt z otoczeniem
- uczestniczy w procesie edukacji
- czerpie przyjemność z muzyki
- dzięki dźwiękom życie nabiera barw
℘ Powstawanie mowy
W wyniku typowego przetwarzania dźwięku, powstają
unikalne dla człowieka produkty w postaci mowy i języka. Mowa i język są ze sobą związane, ale nie tożsame. Mowa jest fizyczną reprezentacją dźwięków i zależy od funkcjonowania mięśni gardła i języka ust i szczęk, a aby powstała zrozumiała mowa, muszą być zaangażowane układy neurorozwojowe takie jak: przedsionkowy, proprioceptywny i dotykowy, które kierują kontrolą motoryczną i planowaniem działania owych małych mięśni, dzięki którym powstaje zrozumiała mowa.
Mowa i komunikacja językowa są uzależnione nie tylko od słuchu, ale też od dotyku, wzroku, układu przedsionkowego i interakcji innych funkcji sensorycznych i motorycznych, także dotyczących nauki zachowania.
Ośrodki słuchu i mowy w mózgu potrzebuję informacji z układu przedsionkowego, ponieważ mowa dziecka zależna jest od integracji bodźców słuchowych z układem przedsionkowym (zmysł równowagi). Dobrze zorganizowane przetwarzanie sensoryczne stanowi filar rozwoju mowy.
℘ Przyswajanie języka ojczystego, a słuch
W pierwszych 3 latach życia dziecko ma zdolność przyswojenia każdego języka jeśli
będzie miało ciągłą styczność słuchową z dźwiękami danej mowy przez określony czas, niezależnie od systemu językowego, jakim posługuje się matka. Po ukończeniu 3 lat regulacja aparatu słuchowego powinna dobiec końca. Po tym okresie znacznie trudniej jest nauczyć się nowego języka.
Alfred Tomatis wykazał, że istnieje różnica w sposobie transmisji dźwięków do ośrodków przetwarzania języka, w zależności od tego, które ucho dominuje w procesie odbioru dźwięków. Prawe ucho okazało się bardziej skutecznym odbiornikiem i przekaźnikiem dźwięków języka. Dźwięki odbierane prawym uchem trafiają bezpośrednio do głównych ośrodków językowych w lewej półkuli. W związku z tym odkryciem dzieci z dominującym lewym uchem znajdują się w mniej korzystnym położeniu.
Zapraszamy do naszej Załogi!