KADRA

Arkusz organizacji przedszkola

internet
mgr Joanna Stankiewicz-Trzaskawka -
 organ prowadzący, dyrektor, tearapeuta wielofunkcyjny zaburzeń neurorozwojowych dzieci, wykładowca akademicki. Pedagog specjalny z zakresu oligofrenopedagogiki i terapii pedagogicznej, terapeuta z zakresu terapii widzenia Vision Therapy (wg dr Willis Clem Maples’ a) oraz sensomotorycznej terapii widzenia, arteterapeuta, terapeuta kinezjologii stosowanej w profilaktyce zdrowia jak również Kinezjologii Edukacyjnej. Terapeuta Empathy Dolls, w trakcie certyfikowania na Skrinera HANDLE w The HANDLE Institut. Od 17 lat wspiera rozwój dzieci zdrowych oraz z wyzwaniami rozwojowymi, od 14 lat właściciel i dyrektor integracyjnego przedszkola Puchatkowa Załoga, w którym sprawuje nadzór nad zespołem specjalistycznym z zakresu terapii i edukacji dzieci zdrowych, z wyzwaniami rozwojowymi oraz organizuje działania edukacyjno-terapeutyczne. Pedagog skupiający wokół swojej działalności wybitnych pedagogów, specjalistów, terapeutów. Organizator kursów, szkoleń, wykładów, konferencji. Współpracuje ze szkołami i uczelniami, uposaża w wiedzę praktykantów, wolontariuszy oraz studentów. Realizuje zajęcia terapeutyczne z wielu obszarów, również z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, wiedzą, umiejętnościami z obszaru edukacji i terapii, codziennej praktyki wspiera rozwój dzieci każdego dnia.

„Spektrum posiadanej wiedzy z wielu obszarów rozwoju dziecka umożliwia mi integralne podejście do rozpoznawania potrzeb psychofizycznych i możliwości rozwojowych podopiecznych, modelowania trudnych zachowań i ułożenia efektywnej ścieżki rozwoju, działań edukacyjno-terapeutycznych we współpracy z innymi specjalistami. Fundament do rozwoju musi być najtrwalszy, inaczej nie zbierzemy owoców”

 DSC_9131

mgr Zuzanna Kasprzak –Nauczyciel Edukacji i Wychowania Przedszkolnego.Pedagog Specjalny w zakresie oligofrenopedagogiki oraz terapii pedagogicznej. Terapeuta Kinezjologii Stosowanej w Profilaktyce Zdrowia jak również Kinezjologii Edukacyjnej. Terapeuta Neurosensomotorycznej Terapii Taktylnej wg Programu S. Masgutowa I i II stopnia oraz Integracji Odruchów Dynamicznych i Posturalnych( cz.I).

emi

mgr Emilia Musiałowska Pedagog specjalny w zakresie oligofrenopedagogiki oraz surdopedagogiki, neurologopeda. Terapeuta uczestniczący w specjalistycznych turnusach terapeutycznych organizowanych przez neurologopedów dla dzieci niepełnosprawnymi intelektualnie.

 

Magda Wierna

mgr Magdalena WiernaNauczyciel Edukacji i Wychowania Przedszkolnego, Pedagog specjalny w zakresie pedagogiki leczniczej i terapii zajęciowej, posiadająca kwalifikacje terapeuty wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. 

113713-f-1e1b522fe23df9f7cd9ea7782f651aaf7fffefe8

 

mgr Aleksandra Zawadzka -nauczyciel wychowania przedszkolnego. Pedagog specjalizujący się w terapii pedagogicznej. Studia magisterskie-Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna.

Magdalena Małachowska- pomoc nauczyciela przedszkola, terapia zajęciowa z psychomotoryką.

 

DSC_4334

mgr Beata Garncarek – logopeda z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Od 12 lat realizuje zajęcia grupowe i indywidualne w Puchatkowej Załodze. Pracownik poradni pedagogiczno-psychologicznej.

Kinga Chmielnicka - pedagog specjalny z zakresu oligofrenopedagogiki i terapii pedagogicznej, doktorantka Uniwersytetu SWPS na kierunku: psychologia, specjalizuje się w zakresie autyzmu. moderator interakcji rówieśniczych. Od września 2015 roku w naszym przedszkolu realizuje interwencje terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju w grupach rówieśniczych, według wspólnie z przedszkolem opracowanej autorskiej strategii kształtowania fundamentalnych podstaw relacji rówieśniczych. Swoje działania kieruje indywidualnie na dziecko z zaburzeniami rozwoju, uwzględniając jego możliwości rozwojowe, potrzeby sensoryczne, podczas aktywności swobodnej w grupie.W przedszkolu i poza nim przeprowadza badania naukowe dotyczące dzieci z zaburzeniami.

mgr Hanna Wołoszyn- muzykoterapeuta, nauczyciel rytmiki

mgr Ewa Oko- fizjoterapeuta, terapeuta SI I i II stopnia, Bobath, PNF

mgr Hanna Misiewicz – fizjoterapeuta

mgr Anna Jarosz- optometrysta

aleksandra-k

mgr Aleksandra Kłobut
Nauczyciel realizujący zadania z zakresu edukacji ruchowej w naszym przedszkolu-gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami integracji sensorycznej i korekty. Nauczyciel Wychowania Fizycznego, specjalizacja-Promocja Zdrowia. Posiada wykształcenie pedagogiczne i uprawnienia do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Ukończyła fakultet z tenisa ziemnego. Zdolności artystyczne, kilkuletnia gra w teatrze oraz prowadzenie programów dla dzieci. Na studiach prowadziła zajęcia z relaksacji. W placówkach przedszkolnych, prowadzi zajęć korekcyjne, ogólnorozwojowe, a także zajęcia z minitenisa.

asia-filas      

mgr Joanna Filas –Pedagog i muzykoterapeutka( muzykoterapia holistyczna). Ma za sobą kilkaset godzin kursów muzykoterapii holistycznej oraz ukończone Studium Muzykoterapii Holistycznej na Uniwersytecie im. Palackiego w Ołomuńcu. Przez wiele lat współpracowała z Świetlicą Profilaktyczno-Wychowawczą Tobiaszki na Karłowicach oraz z Domem dla Dzieci na Sołtysowicach. W trakcie swojej pracy pedagogicznej prowadziła cotygodniowe zajęcie muzykoterapeutyczne z dziećmi w Szkole Podstawowej w Wilczkowie, a także wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach muzykoterapeutycznych z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Obecnie prowadzi regularne zajęcia muzykoterapeutyczne w wielu placówkach na terenie Dolnego Śląska  Prowadzi również sesje relaksacyjne z dźwiękiem, a także koncertuje. W naszym przedszkolu prowadzi zajęcia z muzykoterapii grupowe i indywidualne.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mgr Julianna Ciesielska – anglista, logopeda, socjolog. Prowadzenie zajęcia grupowe z języka angielskiego.

Asia dogo

mgr Joanna Ciarkowska –  Certyfikowany instruktor szkolenia i behawiorysta psów (D.O.G.S. Australia), dogoterapeuta. Ukończyła studia podyplomowe z Psychologii Zwierząt w SWPS oraz studia podyplomowe w SGGW na kierunku „Pies w społeczeństwie”. Regularnie uczestniczy w seminariach, wykładach i konferencjach poświęconych zagadnieniom kynologii i dogoterapii. Prowadzi szkolenia metodami opartymi na pozytywnym wzmacnianiu zachowań pożądanych i interakcji z psem. Stale doskonali i rozwija swoje metody pracy czerpiąc inspirację z zagranicznej literatury. Pomaga w rozwiązywaniu wszelkich problemów behawioralnych, zarówno wychowawczo – szkoleniowych, jak i o podłożu psychiczno – nerwicowym, gdzie zastosowanie mają m.in. techniki takie jak odwrażliwianie i przeciwwarunkowanie. Na co dzień mieszka z dwoma border collie Vedusem i Jasmin (oba czworonogi wspomagają edukację i terapię dzieci) oraz kotką rasy „europejskiej” – Kredką.

DSC_4449

lek. wet. Ewa Siemieńska-Tuła – dogoterapeuta, organizator obozów dla dzieci i młodzieży, zoopsycholog, treser psów.

Małgorzata Bożym- pomoc nauczyciela

Barbara Ślepko – pomoc nauczyciela