PRZEDSZKOLE

PRZEDSZKOLE O PODEJŚCIU HANDLE ®

Holistic Approach to Neuro-Development & Lerning Efficiency

Jakość relacji kluczem do edukacji!

Kształtujemy pokolenia otwarte na świat, doświadczanie i nowoczesne myślenie. Stworzyliśmy przestrzeń na swobodę emocjonalną, twórczą oraz stymulację językową opartą na dialogu i wzajemnym szacunku. W duchu bliskości i zaangażowania wspieramy rozwój oraz zasoby dzieci, zachęcając je do przeżywania i wyrażania uczuć, poglądów ale przede wszystkim samodzielnego myślenia poza schematami.

Samodzielne eksplorowanie otaczającego świata

Nasze podejście do edukacji podkreśla indywidualne potrzeby i tempo rozwoju każdego dziecka. Opieramy edukację na nauce przez zabawę oraz aktywne doświadczanie. Dzieci odkrywają siebie, własne potrzeby stając się bardziej kreatywnymi i pomysłowymi. Jesteśmy przekonani, że to właśnie pozwoli im osiągnąć sukces w przyszłości i być liderami zmian w swoich społecznościach.

Język obcy 

W naszym przedszkolu stawiamy na lekkość komunikacyjną. Język obcy jest dla nas narzędziem do porozumiewania się i poznawania świata. Jednym z naszych flagowych programów jest nauka języka angielskiego. Dbamy o kontakt dzieci z różnymi językami, kulturami, rozwijając w ten sposób empatię, tolerancję wobec różnorodności otoczenia i wielokulturowości.

Edukacja

Oferujemy programy edukacyjne opracowane w oparciu o najnowsze i najskuteczniejsze metody nauczania, co umożliwia szybkie przyswajanie wiedzy przez dzieci. Nasze podejście pozwala na tworzenie motywującej i inspirującej atmosfery, co z kolei rozbudza zainteresowania oraz pobudza do dalszej nauki. Codziennie realizujemy podstawę programową MEN oraz zajęcia dodatkowe wspierające jej realizację.

Edukacja artystyczna 

Jesteśmy przedszkolem, pełnym energii i radości. Muzyka jest dla nas nieodłącznym elementem życia, wyrażania siebie i edukacji! Nasza przedszkolna społeczność emanuje roztańczoną spontanicznością, która wspaniale oddaje naszą optymistyczną i swobodną naturę. Dostrzegamy jak edukacja muzyczna w naszym przedszkolu silnie wpływa na rozwój mowy i komunikacji!

Cechą realizowanych zajęć jest artyzm i kreatywność. Są dla nas równie ważne jak rozwijanie zmysłów i poznawanie świata przez zmysł dotyku. Nasze dzieła sztuki nie tylko są piękne dla oka, ale również pobudzają inne zmysły, co silnie wpływa na rozwój dzieci, emocje  i interpretowanie świata. Emanują bogactwem różnorodnych technik artystycznych. Uważamy, że edukacja muzyczna i plastyczna są niezwykle ważnymi dziedzinami dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

Edukacja ruchowa

Plac zabaw w naszym przedszkolu to miejsce, gdzie ruch i zabawa idą w parze! Dzieci mogą swobodnie biegać, skakać, wspinać się i korzystać z różnorodnych atrakcji, co nie tylko przynosi im wiele radości, ale również wspiera ich rozwój fizyczny i koordynację ruchową. Niezależnie od pory roku stanowi miejsce różnorodnych aktywności swobodnych i organizowanych.

Adaptacja – pomożemy!

Z nami indywidualny proces adaptacji przebiega płynnie, łagodnie i spokojnie. Dziecko czuje się bezpiecznie. Z każdym spotkaniem staje się coraz bardziej ciekawe i zainteresowane otaczającym je przedszkolnym światem.

Nasz atut! Możemy więcej! Kształcenie specjalne i wczesne wspomaganie rozwoju.

Dajemy szanse na lepszy rozwój i edukację dzieciom z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieciom wymagającym wczesnego wspomagania rozwoju. Nasze programy opierają się na indywidualnym podejściu do każdego dziecka i rozwijają jego umiejętności oraz zainteresowania. Dzięki naszym zajęciom dzieci rozwijają nowe umiejętności, nabierają pewności siebie, rozwijają swoją wyobraźnię oraz odkrywają swoje talenty. Dla rodzin nasze programy są wsparciem w codziennej edukacji dziecka, dające szansę na wzrost jego samodzielności i niezależności. Współpraca z nami daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że ich dziecko otrzymuje najlepsze wsparcie i edukację!

Nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Raport kuratorium wykazał, że nasze przedszkole spełnia: Wysoki poziom wypełniania wymagania we wszystkich badanych obszarach-POZIOM B.

Bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach wspierających dzieci

Jesteśmy oficjalnym Partnerem akcji Podziel Się Dzieciństwem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą akcją Podziel Się Dzieciństwem, której jesteśmy oficjalnym Partnerem. Akcja aktywnie wspiera dzieci walczące z różnymi rodzajami łysienia.

Więcej informacji o akcji znajdziecie Państwo klikając tutaj: Informacje o akcji. 

Wywiad w Radiu Kolor na temat Akcji oraz roli naszego Przedszkola w tym przedsięwzięciu. 

 

Dołącz do naszej Załogi!!!